Özellikler / Datacenter & Network Ayrıntıları

Küresel paylaşımlı Datacenter kavramının öncülüğünü yapmaktayız. Bizim Datacenter'ımız bütün Ürün ve Servislerimizi barındırdığımız küresel paylaşımlı yedek altyapı sunucu toplamıdır.

Datacenter'ımızın Belirgin Özellikleri

  • Sorunsuz bir şekilde yüzlerce dağıtılmış sunucuyu birleştirir
  • Yüksek kullanılabilirlik, yedekleme ve eşsiz güvenlik sağlar

Datacenter'ımızın Özellikleri

Datacenter'ımız dünya çapında çeşitli yerlere dağıtılmış sunuculardan oluşmaktadır. Bu sunucuların her biri aşağıdaki bazı ortak özelliklere sahiptir -

Network
Datacenterlar, farklı sağlayıcılarla fiber optik kablolar aracılığıyla farklı giriş noktalarından datacenter'a Gigabit internetle bağlanır.

Güvenlik
Herhangi bir hat arızası veya saldırıya karşı korumak amacıyla datacenterda 24 saat personel bulunmaktadır. Bina içerisindeki tüm hareketler HERZAMAN gözetim altındadır. Bina içerisinde ve girişlerde 7x24 kapalı devre izleme, kameralar, erişim kontrolü ve güvenlik ekibi vardır. Bina oldukça güvenlidir.

Güç
Gelen enerji toplamı, datacenterın çalışması için ihtiyacı olandan oldukça fazladır. Herhangi bir elektrik kesintisi durumuna karşı jeneratörlerde Otomatik Transfer düğmesi vardır. Datacenter ayrıca gücün kesilmesi durumuna karşı UPS sistemi ile donatılmıştır.

Soğutma
Kapasitesinin bir kısmını kullanan yedekli klimalar sunucu odasını soğutur. Birimler dönüştürülebilir uygun koşullardadır.

Gelişmiş Duman Tarayıcısı & Yangın Koruma Sistemi
Su bazlı koruma sistemleri en az yangın kadar zarar verdiği için bizim datacenter'larımız gelişmiş yangın kontrolü ve koruması sistemi ile donatılmıştır.

Neden Bizim Datacenter'ımız?

Ölçeklenebilirlik & Güvenilirlik
Datacenter birbiriyle örtüşen karmaşık küresel servislerden oluşmaktadır. Tüm mimari Yüksek Kullanılabilirlik, Kümelenme ve n+1 mimari üzerine inşa edilmiştir. Bu bizim çözümlerimizle sizin bu mimariyi bağlayarak ve alt yapı eklemesiyle büyümenizi ölçeklendirebilmemizi sağlar. Ölçeklenebilirlik, çalışma süresi ve network cevap vermesi gibi konularda endişelenmenize hiç gerek yoktur.

Küresel Erişim
Ortaklarımızla beraber dünyanın çeşitli yerlerinde alt yapı dağıtımlarıyla ilgili yatırımlar yaptık. Şimdi hiçbir yatırım yapmadan müşterilerinize, tamamen markalaştırılmış bir deneyimle bu küresel altyapıyı sunabilirsiniz. Dünyanın her yerindeki Altyapı sağlayıcılarıyla seçme, müzakere ve ilişki yönetimini bize bırakın.

White Labeled Mimari
Datacenter'ımız, sayısız hosting seçeneklerini Müşterilere ve Bayilere sağlamak için çeşitli farklı işletim sistemlerinin küresel olarak dağıtılmış yedek sunucu kümesidir. Sunucular ve IP adresleri white labeled ve izi bulunamazdır. Eğer bizim bayilerimizden biri iseniz bu sunuculardan herhangi birinde barındırdığınız herhangi bir servisiniz sizin markanızın Name Server'ı olacaktır. Yani pratikte kümelenmiş bu yüzlerce sunucu müşterilerinize SİZİN sunucularınız olarak görülür.